У сучасних типовах квартирах ванні кімнати часто бувають дуже маленькими, що заважає комфортному перебуванню. Але якщо правильно підібрати дизайн і використати інтер’єрні прийоми, цю проблему можна легко вирішити.
Пам’ятайте, що дизайн не збільшить площу ванної, але зробить її просторішою візуально і більш зручною у використанні. Можна найняти робітників і зробити ремонт «під ключ», а можна самостійно надати кімнаті новий вигляд. Головне — це дизайнерське рішення. Усі варіанти оздоблення, плитки, аксесуарів і меблів потрібно вибирати, виходячи з розміру кімнати.
Який колір вибрати
Однозначно, краще використовувати білий або пастельний колір. Не варто перевантажувати кімнату темними відтінками, вони будуть тиснути і зменшувати простір. Якщо світлі тони здаються нудними, їх можна розбавити яскравими аксесуарами й акцентами, але головне — не перестаратися. Надлишок яскравих деталей зробить ванну кімнату перевантаженою і непропорційною.
Рекомендуємо вибрати пастельні відтінки як основні (бежевий, білий, сірий, персиковий, перловий), а яскраві аксесуари додати пізніше, наприклад, яскравий шафа або тримач для зубних щіток. Можна також повісити кольорові рушники.
Якщо обираєте світлу ванну, то меблі краще вибирати теплих тонів, оскільки надмірна різноманітність текстур і відтінків виглядатиме хаотично і неактуально. В інтернеті можна знайти багато готових дизайнерських рішень. Якщо важко вибрати самостійно, можна запросити дизайнера.
Як і чим оздоблювати
Пастельні стіни і підлога візуально розширять кімнату. Використовуйте велику плитку, адже дрібна “з’їдає” простір. Винятком може бути тільки мозаїка на одній зі стін. Кладку плитки краще робити чергуючи світлу і яскраву плитку для динаміки інтер’єру. Не варто робити складні кладки, краще дотримуватися строгих і консервативних рішень.
Стеля повинна бути білою, за допомогою різних матеріалів. Часто використовують панелі або плитку для стелі. Багато дизайнерів радять зробити дзеркальну стелю і частину стіни для збільшення простору. Однак дзеркала швидко забруднюються і запотівають. Якщо це вас не лякає, то дзеркала візуально збільшать кімнату в 2-3 рази.
Ніколи не робіть темних бордюрів по периметру кімнати — це більше підходить для великих приміщень. Використовуйте світлі контури стиків як на стелі, так і на підлозі.
Освітлення
Світло у ванній кімнаті — дуже важливий елемент дизайну, оскільки правильно підібране освітлення може значно розширити простір. Одного джерела світла недостатньо для маленької кімнати. У стелю варто вбудувати 2-3 світильники з потужним освітленням.
Світло має рівномірно освітлювати всю кімнату, а не лише окремі зони, наприклад, над ванною чи умивальником. Люстри займатимуть багато місця, краще обрати вбудовані світильники. Часто в шафах над раковиною використовують вбудоване підсвічування, що не тільки додає світла, а й надає кімнаті стильний вигляд.
Меблі, ванна, сантехніка
Під час ремонту ванної кімнати зазвичай змінюється сантехніка та меблі. Якщо дозволяє місце, краще замінити ванну на душову кабіну. Меблі варто використовувати мінімально: два шафи, один з яких з дзеркалом або дзеркальними вставками. Тумба під раковиною має бути максимально місткою, можливо, з кошиком для білизни. Повісьте кілька гачків для рушників і поличку для шампунів і гелів.
Головне, щоб речі не захаращували простір. Краще все розмістити у шафах і тумбах. Пральну машину бажано не ставити у ванну кімнату, адже вона займає забагато місця. Найчастіше її встановлюють на кухні.